Čokoládou ke štěstí

3. července 2012 v 8:34 |  Eseje

Čokoládou ke štěstí.



Mívávala jsem ráda sladkosti. Těšila jsem se do cukrárny jak dítě na cumel. Dnes po prodělané vážné nemoci vím, že nám cukr velmi škodí a že jeho současná přílišná konzumace, hlavně bohatší části lidstva, je původcem všech civilizačních nemocí včetně rakoviny. Milovala jsem zmrzliny a dortíčky, čokoládu. Vařila jsem často sladká jídla a každý víkend jsem upekla nějakou dobrotu. Vánoce byly pro mě neuvěřitelným zážitkem, kdy jsem si užívala všeho: vánočního cukroví, ovoce, oříšků, salátů, chlebíčků a pochopitelně čokolád. Tenkrát jsem nevěděla, že ty čokolády co jíme jsou pěkně hnusný, protože je tam příliš mnoho cukru, rostlinného ztuženého tuku a velmi málo kakaa. Protože jsem měla málo peněz kupovala jsem si ty nejpodřadnější a nejlevnější čokolády. Když jsem byla malá a nebylo doma nic sladkého, umíchala jsem si domácí čokoládu z másla, cukru a kakaa. Dnes vím, že takto připravená čokoláda je mnohem zdravější než levné kupované. Když mně můj lékař, který mně pomáhal překonávat nemoc, řekl, že imunitní systém pomáhají kromě jiného zvyšovat kakaové boby, nevěděla jsem o čem mluví. "Kde je koupím?" Ptala jsem se. "Jezte čokoládu nad 85% kakaa," odpověděl. Takže kakaovými boby se myslí dobré kakao. Kupuji a konzumuji čokoládu s co největším procentem kakaa a každý den sním asi 3 čtverečky a cítím se skvěle. Leze to sice trochu do peněz, ale dobrá čokoláda velmi prospívá zdraví protože: - cituji z článku Čokoláda pro zdraví:

Čokoláda hořká, tedy ta pravá, má mnoho pozitivních vlastností a to tím větší, čím vyšší je procento obsažené kakaové hmoty - vybírejte ty s alespoň 70% kakaové sušiny. Čokoláda je prospěšná pro svůj vysoký obsah flavonoidů, tedy látek, které působí jako antioxidanty, ve 100 g je jich až 53 mg. Dále obsahuje kofein a theobromin, tedy látky zvyšující postřeh a schopnost soustředit se. Čokoláda uvolňuje v těle hormony štěstí, takže zlepšuje náladu a obsahuje také několik důležitých minerálů - fluor, který zpevňuje zuby, draslík, který působí proti stresu a hořčík, který příznivě působí na funkce mozku, zabraňuje krevním sraženinám a trombózám a podporuje dobré dýchání. Třísloviny obsažené v čokoládě zase ničí bakterie v ústech.
Obzvláště hodnotná je čokoláda vyrobená z nepražených kakaových bobů - tyto boby jsou ušetřeny tepelného zpracování a zachovávají si tak vyšší obsah prospěšných flavonoidů i ostatních látek.

Jedna moje známá, která miluje čokoládu tak, že dokáže sníst bonboniéru na posezení tvrdí, že je to lepší než orgasmus. Něco na tom bude, ale všeho s mírou! I na čokoládu může vzniknout závislost. Dobrou chuť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | Web | 4. července 2012 v 8:30 | Reagovat

Jak říká pořekadlo: Proti gustu žádný dyšputát. S ničím by se to ale nemělo přehánět. Také jsem psal o čokoládě:
http://jirik-bloguje.blog.cz/1206/zase-jsem-podprumerny-23-4-2012

2 babca babca | E-mail | Web | 4. září 2012 v 10:14 | Reagovat

To mi povídejte,před lety...než se mi narodila čtvrtá dcera..jsem si vytvořila takovou závislost na čokoládě,že jsem si připadala jako nenasytný alkoholik ,kterému vykládáte horem dolem,že mu to škodí a stejně si nedá říct.A tak jsem musela udělat radikální řez.Z hodiny na hodinu jsem přestala jíst čokoládu v jakékoliv formě.Do třech měsíců jsem zhubla 15kilo ,za dvět měsícú potom se mi narodila poslední dcera....ale bohužel,když jí byly tři roky onemocněla jsem rakovinou prsu..ovšem,to už je zase jiný příběh...a ten se právě chystám postupně uveřejňovat na novém blogu..přeji hezký den a pevné zdraví...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.