Zkažené ráno

4. července 2014 v 8:04 | altermater |  Povídky
Probouzím se do krásného slunečného rána. Dnes musím stihnout vláček už v 7:37. Ještě pět minut, než se oči rozkoukají a vstávám. Mám hodinku na všechny moje ranní potřeby. Těším se vždy na snídaní. Sluníčko svítí, muž ještě spí, jsem ráda, že mám pro sebe klid. Když vymyslím, co na sebe, mají být přeháňky, v klidu odcházím z domova s batohem na zádech a taškou různých věcí do práce. Nemusím spěchat, nádraží mám sotva 3 minuty od domu. Motoráček s jedním vagónem přijíždí a já hned nastupuji. Dnes jsem v něm kupodivu sama. Uvelebuji se u okna na straně slunce a kochám se výhledem na krásné růže, o které se někdo úžasně stará. Přistupují nějací rozeřvaní chlapi a ve mně začíná být malá dušička. Nevidím na ně, jsou asi tři. Ztuhnu v sedadle, snažím se být co nejmenší, nesmí mě vidět. Mužský strašně hulákají, mluví sprostě, jeden z nich obhroublými výrazy častuje své kamarády. Snažím se nebýt a modlím se, aby už přišel řidič vlaku a konečně jsme vyjeli. Nebudu ty pitomce tolik slyšet. Oni se zatím dali do jídla, asi snídají, slyším prdění i krkání a opět samá sprostá slova. Ten nejhrubší z nich strašně řve, říká blbosti. Je zfetovaný nebo chudák dementní? Ráda bych jim viděla do tváře, ráda bych otevřela okno, ale bojím se pohnout. Jsem s nimi sama ve vagónu, není radno na sebe upozorňovat. Najednou sklyším, že jeden z nich říká, dobrý den. To není možné! On slušně pozdravil někoho, kdo právě nastoupil. Trochu se mi ulevilo. Nejsem už sama. Nastupují další lidé, přichází řidič, odjíždíme. Hurá! Tak tihle pro mě odporní chlapi ovlivnili a změnili moji láskyplnou ranní náladu v naprostý opak. Stresová situace, bojuj nebo uteč. Utéci jsem nemohla, tělo dostalo zabrat přívalem stresových hormonů. Chtěla bych vidět, jak ti individua vypadají, ale nestačím se za nimi otočit, když vystupují. Vlak ztichne a oni jsou pryč. Dál cestuji jen s poklidnými, inteligentními lidmi, kteří se kochají pohledem z oken nebo čtou knížku. Jaké blaho!

V dnešním světě nás bohužel velmi často ovlivňují negativní lidé, zprávy, kriminální příběhy, politické dění. O našem negativním ovlivňování politikou musím citovat slova známého lékaře MUDr. Jana Hnízdila:
.... "Mám spoustu pacientů, kteří stůňou z negativní energie ve společnosti. Když sledujete, co předvádí politici, je to ohromná zátěž pro psychiku. Šíří lži, sprostotu, korupci, aroganci. To spousta citlivých lidí odnáší na zdraví. Bez legrace! V televizi by měl běžet titulek "Naslouchání politikům škodí zdraví". Nebo by se měly politické debaty vysílat na zakódovaném a zpoplatněném kanále. Jako porno. Když někdo trpí takovou úchylkou a chce se nechat urážet, obelhávat, nechat na sebe kálet, ať si zaplatí."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.