Fanatismus zabíjí.

21. ledna 2017 v 12:18 | altermater |  ÚvahaFanatismus zabíjíNedávno jsem dočetla několik knih o Beatles. Neuvěřitelně fanatické fanynky by klidně zabily ze žárlivosti partnerky těchto čtyř vynikajících hudebníků. Fanatičtí obdivovatelé Beatles chodili na jejich koncerty a jenom řvali a řvali, takže neslyšeli jejich hudbu, zpěv. Fanynky by je láskou umačkali. Co to je? Hloupost? Nemoc mozku? Závislost? Kluci Beatlsáci se nakonec ve zdravém úsudku stáhli do nahrávacích studií. Fanatici zavinili, že už toho měli dost. Když se dívám na fanatické fotbalové fanoušky, kteří jsou schopni kolem sebe všechno rozmlátit, pobít odpůrce fanoušky a možná i fotbalové hráče, nechápu a zmítá mnou odpor a hrůza z toho, čeho je člověk schopný. Známe různé sekty, které ovlivní a zmanipulují slabé jedince, kteří možná až pozdě a na úkor svého zdraví přijdou na to, že je to celé podvod. Náboženští fanatikové jsou schopni zabít sami sebe a sebou do hrobu vzít i nevinné, jen kvůli fanatickému přesvědčení. Komunisti byli fanatici, fašisti byli fanatici a včera jsem vyslechla projev nového prezidenta USA D. Trumpa. Hrůza!

To byl podle mě projev fanatického povyšování Ameriky nad vše ostatní: Cituji: " Jeho nacionalismus pod heslem Amerika na prvním místě je hrubý a nestoudný. Projev překypoval opovržením vůči všemu, co představuje hlavní město (Washington), které se nyní snaží podrobit své vůli. Ale byl to také projev, ve kterém prakticky úplně chyběly podrobnosti či objasnění toho, jak chce (Trump) svých cílů dosáhnout," napsal The Guardian.

Zdá se mi, že fanatismu přibývá, i když mnozí historici, politici, etici a jiní vědátoři by mi možná řekli, že v dávné minulosti ho bylo víc.

Je to asi tím, že jsem stará, nejsem lhostejná k osudu dalších generací, svých dětí, vnuků, vnuček. Jedna nevlastní žije v USA.

Přemýšlím, jak fanatismu čelit. Říká se, že ryba smrdí od hlavy. Podívejme se na naše politiky, pana prezidenta, jak leze do zadku D. Trumpovi hned po jeho zvolení. Má mozek? Ale takového člověka jsme si MY zvolili.

Hrůza! Podle mě by se měl vzchopit právnický systém, který jako by nechtěl trestat zlo. Nahrává zlodějům, lhářům, bere úplatky. Potřebujeme, aby byli potrestáni ti, kteří nám lžou, úmyslně nás okrádají, zabíjí. Jiné východisko nevidím. Fanatici budou žít dál, tomu se nevyhneme, ale potřebuji věřit, že budou potrestání za své nehorázné činy, přečiny.

Je fakt že zlo plodí zlo, násilí násilí. Lidové pořekadlo "Hlavně se neposrat!" snad pomůže. Snad pomůže šířit klid, porozumění, pomáhat slabým, spravedlivě soudit a odsoudit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fenixovyslzy fenixovyslzy | E-mail | Web | 20. února 2017 v 19:32 | Reagovat

Fenixovy slzy levně mohu doporučit http://growmart.cz/grow-shop/konopna-lekarna/konopny-extrakt/?ref=1703&campaign=linky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.